II. třída

Věk: 3 - 4 roky

Učitelky: Hana Zemenová, Mgr. Kateřina Kofroňová

Provozní pracovnice: Jana Binderová

Ať jsme velcí nebo malí, pravidla už všichni znají.

A když něco nevíme, rychle to zas zjistíme.

Společně to zvládneme, ve školce nám krásně je.

Vítejte u nás ve II. třídě

Naše třída se nachází v přízemí druhého pavilonu. Je vybavena vlastním mobilním telefonem s číslem 770 114 862. Provoz naší třídy začíná v 5:30 hodin. V 15:30 hodin převádíme děti do III. třídy v prvním pavilonu, která funguje do 16:30 hodin.

Do naší třídy dochází 24 dětí, z toho je 17 chlapců a 7 dívek. Vzhledem k uzavření mateřské školky kvůli mimořádným opatřením z důvodu epidemie Covid-19 budou v novém školním roce i úplní nováčci. Proto je velmi důležité se soustředit na prvotní adaptaci. Nástup dítěte do mateřské školy je velkou změnou nejen pro dítě, ale i celou jeho rodinu. Chápeme, že někteří rodiče mají obavy, jak jejich dítě tuto velkou změnu zvládne. Věřte, že i nám učitelkám záleží na tom, aby se všem dětem ve školce líbilo, aby za námi chodily rády a cítily se zde v bezpečí. Budeme pro vaše děti oporou a budeme jim pomáhat zvyknout si na nové prostředí a kamarády. Nových dětí bude ve třídě minimum, ostatní děti budou na prostředí školky zvyklé, a proto nás čekají hned v začátcích roku zajímavé činnosti a akce.

Tento rok bude možnost absolvovat kurz bruslení. Kurz je určen především pro starší děti z jiných tříd a naše děti doplní pouze volná místa, proto bude kapacita omezená. Ostatní děti budou mít možnost chodit bruslit o rok později. Další letošní novinkou bude, že během školního roku budeme vystavovat naše výkresy a výrobky na určité téma ve zdejší prodejně s potravinami (Trefa).

Výuka dětí probíhá v souladu s Rámcovým vzdělávacím plánem pro předškolní vzdělávání. Výchovně vzdělávací působení je rozděleno do integrovaných bloků. Každý měsíc má své tematické bloky a ty jsou dále rozpracovány do týdenních či dvoutýdenních úseků. O právě probíhající výuce vás budeme pravidelně informovat na nástěnkách v šatně, proto prosíme rodiče, aby je sledovali. Díky tomu si pak mohou s dětmi snáze popovídat o tom, co právě ve školce děláme. Budou znát písničky a básničky, na které se právě soustředíme a mohou si i společně zarecitovat nebo zazpívat.

Tematické bloky:

Září- Hola, hola, škola volá

Říjen, listopad- Podzimní čarování

Prosinec- Kouzelné vánoční zvonění

Leden, únor- Co má zima na práci

Březen, duben- Přišlo jaro se sluníčkem

Květen, červen- Je nám dobře na světě

Aby nám bylo ve školce nadále hezky, dodržujeme společná pravidla:

1) Pozdravíme se při příchodu i odchodu

2) Nebojíme se poprosit o pomoc a rádi za ni vždy poděkujeme

3) Spolupracujeme při společných činnostech a hrách, o hračky se navzájem podělíme

4) Ke hračkám a pomůckám se chováme opatrně a vždy je vracíme na své místo