I. třída

I. TŘÍDA

věk:  5-6-7 let

Naše třída má celkem 27 dětí. Na mateřské škole máme statut I.třídy a sídlíme ve II. pavilonu. O tuto třídu se starají ředitelka Taťána Hačková, učitelka Romana Hrdinová, Marie Jílková, asistentka pedagoga  Marie Čermáková a uklízečka Eva Šílená.

Spojit se s námi můžete přímo na telefonním čísle: 770 114 861.

Veškeré výchovné působení probíhá v duchu filozofie školy a vychází z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání (2021).

Výchova a vzdělávání bude směřovat k očekávaným kompetencím nezbytných pro zdárný rozvoj osobnosti dítěte předškolního věku. Plán vzdělávací nabídky je postaven tak, že se odvíjí od nejjednoduššího, známého a již osvojeného z rodinné výchovy, k novému a ještě neznámému. Respektovány budou individuální specifika. Plán vzdělávací nabídky je sestaven z integrovaných bloků tak, aby přechod dětí z mateřské do základní školy byl co nejsnadnější. Děti s odkladem školní docházky (9) budou občas plnit vzdělávací úkoly nad rámec ve speciální pracovní skupině.

Ve třídě se eviduje, kdo z dětí má daný den narozeniny a oslavenec dostane malý dárek. Proběhne krátký narozeninový rituál s fotografováním a s přáním všech kamarádů a ujme se pro tento den „kralování“.

Aby všem bylo ve školce pěkně

Na začátku školního roku přivítáme nové děti. Základem je vzájemná důvěra a otevřenost v komunikaci, oboustranné přátelské naladění. Veškeré pedagogické působení budeme směřovat k eliminaci odkladů školní docházky. Děti dostanou jasná a srozumitelná pravidla pro pohodový chod celé třídy. Dítěti, které je v kolektivu znevýhodněné, pomůže s těmito úkoly v rámci inkluze, asistentka pedagoga.

V druhé polovině roku budou děti dostávat „malé domácí úkoly“, aby si osvojily povinnost plnění domácí přípravy pro základní školu.

Jednotlivé možnosti spolupráce jsou:

- informační schůzka pro rodiče (září 2023)

- jasné stanovení pravidel a hranic

- informační rozhovor s rodiči při předávání dětí, případné domluvení individuální schůzky

- zapojování rodičovské veřejnosti do chodu třídy

- empatický, klidný a trpělivý přístup všech pracovnic MŠ

Denní uvítací říkanka

Velké kolo uděláme,

na nikoho nečekáme.

Kdo si s námi nechce hrát,

ten není náš kamarád.

Výchova a vzdělávání